Warsztaty

Tematy warsztatów

 

Godzina

Tytuł

Opis

Prowadzący

16:00-17:00

Zakładanie ogrodów ziołowych 

Zajęcia skierowane są do osób, które pragną poznać podstawowe zasady zakładania i pielęgnacji ogrodu ziołowego. W trakcie warsztatu uczestnicy poznają sposoby uprawy ziół oraz gatunki przydatne do sadzenia w określonych warunkach. W części praktycznej zaplanowano wspólne przygotowanie przykładowych projektów rabat ziołowych.

dr inż. Anita Woźny

16:00-17:00

Komponowanie mieszanek herbat ziołowych 

Celem warsztatów jest nabycie umiejętności komponowania mieszanek herbat ziołowych wspomagających wybrane dolegliwości przy zachowaniu wysokich walorów organoleptycznych, zachęcających do systematycznego spożywania.  Każdy uczestnik zajęć zabiera ze sobą samodzielnie skomponowaną mieszankę.

dr inż. Katarzyna Sadowska 

16:00-17:00

Surowce zielarskie do pielęgnacji ciała i włosów

Warsztaty poświęcone są wybranym surowcom roślinnym, które doskonale sprawdzają się w domowej pielęgnacji ciała, skóry twarzy i włosów. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, dlaczego warto je stosować, jakie posiadają właściwości kosmetyczne, jakie związki czynne odpowiadają za ich dobroczynne działanie. Poznają przepisy m.in. na samodzielne przygotowanie pielęgnacyjnej pomadki do ust, ziołowego peelingu do ciała, owocowej maseczki do włosów.

dr Dorota Gawenda-Kempczyńska


  • Koszt udziału w warsztatach wynosi 50 zł, w tym materiały konferencyjne i Certyfikat uczestnictwa w konferencji. Przy zapisywaniu prosimy podać nazwę wybranego warsztatu.

  • Dla uczniów szkół średnich i gimnazjalnych koszt udziału w warsztatach wynosi 10 zł od osoby. Nauczyciel, opiekun co najmniej sześcioosobowej grupy, uczestniczy w warsztatach bezpłatnie otrzymując materiały konferencyjne i Certyfikat  uczestnictwa w konferencji. Przy zapisywaniu prosimy podać nazwę wybranego warsztatu.

 

 Liczba uczestników warsztatów jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.


Opłaty prosimy wnosić na konto: Bank PEKAO S.A. II o/Bydgoszcz 26 1240 6478 1111 0010 7776 0352  z dopiskiem „Konferencja zioła”

Opłaty od grup uczniów prosimy wpłacić jedną kwotą z podaniem liczby uczestników (10 zł /jeden uczeń).

Image

Patronat

Rektora Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego
im. J i J. Śniadeckich w Bydgoszczy
Jego Magnificencja
Prof. dr hab. inż. Tomasz Topoliński
© 2018 Konferencja "Zioła w terapii, żywieniu i kosmetyce". All Rights Reserved.